Demokrasi ve Şehitler Mitingi dış basında

Demokrasi ve Şehitler Mitingi dış basında

116
0
PAYLAŞ

Uluslararası medya kuruluşları, İstanbul Yenikapı’da düzenlenen tarihi Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ni son dakika haberi olarak duyurdu

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları dolduran ve o günden bu yana demokrasi nöbetini kararlılıkla sürdüren milyonlar, bugün İstanbul Yenikapı’da Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde buluştu. Uluslararası haber ajansları ve internet siteleri, tarihi mitingi, son dakika gelişmeleriyle ayrıntılı olarak abonelerine ulaştırdı.

Alman Deutsche Welle, manşetinde “İstanbul’da dev gösteri” ifadesini kullandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının yanıt bulduğunu belirtti.

BBC ise haberi “İstanbul’da darbe karşıtı dev miting” manşetiyle verdi. Kalabalığın Türkiye’nin en büyük şehrinde, darbeye karşı toplandığını duyurdu.

İngiliz The Guardian gazetesinin internet sitesinde, mitinge ait çok sayıda fotoğraf yer aldı. İktidar ile muhalefet buluşmasına dikkat çekildi.

Al Jazeera English de mitingi, ‘Türkiye mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve muhalifler birleşti’ başlığıyla sundu.

Reuters haber ajansı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından bölümleri abonelerine duyurdu. Cumhurbaşkanı’nın Almanya’ya gösterdiği tepkiyi ve idam cezası ile ilgili açıklamaları flaş haber olarak geçti.

Associated Press haber ajansı da, mitinge milyonların katıldığını vurguladı.

HABERTURK.COM

BİR CEVAP BIRAK